Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2017-07-07 11:55:19
Autor zdjęcia/źródło: asier_relampagoestudio / Freepik
Nie mówiąc już o tym, że ta małe szkodniki mogą także przenosić inne choroby zakaźne, a wszystko to przez spożywanie przez nich krwi. Sytuacja jest więc podobna do tej, która występuje w przypadku komarów. Tyle że ten owad odleci, a wszy cały czas będą żywiły się nosicielem.
Jedną z najbardziej znanych metod jest po prostu wyczesanie pasożytów. O ile dorosłe osobniki są widoczne gołym okiem i bardzo proste do wyczesania, problem może nastąpić z ich jajami. Samce przyklejają gnidy do włosów, najczęściej u ich nasady, przez co są naprawdę ciężkie do usunięcia. Momentami już wyrwanie włosa byłoby prostsze od pozbycia się paru jaj. Dlatego w takim przypadku należy użyć bardzo gęstego grzebienia, a i wtedy nie ma się stuprocentowej pewności, że wszystkie pasożyty zostały usunięte. Ta metoda wymaga bowiem dużo czasu i dokładności, a przede wszystkim cierpliwości, i to nie tylko ze strony osoby wyczesującej, ale i tej zarażonej. Kiedy jest nią dziecko, sprawa się nieco komplikuje. Wiemy przecież, jak trudno jest zachęcić je do usiedzenia w miejscu chociaż przez pięć minut.
Mimo że wszawica to, ze względu na stereotypy dotyczące jej pochodzenia, wciąż bardzo wstydliwy temat, na rynku istnieje bardzo dużo preparatów, mających za zadanie pozbycie się jej. Jednym z nich jest na przykład szampon Sora Forte. To nietoksyczny środek, który bardzo łatwo się pieni i ma przyjemny zapach. Po jego nałożeniu na skórę głowy należy go odpowiednio spienić, a potem poczekać dziesięć minut. Preparat bardzo łatwo się spłukuje, jednak trzeba pamiętać o dokładności podczas trwania całego procesu. Szampon może być stosowany do leczenia wszawicy u dzieci już powyżej trzeciego roku życia. Inny środek to Sora Płyn, o którym informacje można znaleźć na wszawica-sora.pl.
Nie zapominajmy o profilaktyce
W walce z wszawicą, szczególnie kiedy nasze dziecko jest właśnie w wieku szkolnym czy przedszkolnym, profilaktyka jest bardzo ważna. Można ją stosować na kilka sposobów. Przede wszystkim należy raz na jakiś czas, ale regularnie, sprawdzać skórę głowy dziecka w poszukiwaniu wszy oraz ich jaj. Poza tym można stosować spray do włosów Sora Lotion, którego zapach będzie odstraszał wszy. Kiedy mamy przypuszczenie, że nasz maluch może zarazić się wszawicą, na stronie internetowej wszawica-sora.pl specjaliści radzą, aby profilaktycznie używać szamponu Sora Forte. Posiada on specjalnie dobrane składniki myjące, więc nadaje się nie tylko jako środek do walki z pasożytami, ale także szampon pielęgnujący włosy.
Permethrinum 10mg/ml
Wskazania: wszawica głowowa u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Stosuje się leczniczo we wszawicy głowowej w celu usunięcia pasożytów, a także u osób pozostających w bezpośrednim kontakcie z osobami, u których stwierdzono występowanie wszawicy głowowej.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną – permetrynę, inne piretroidy, pyretryny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą szamponu leczniczego.
Podmiot odpowiedzialny: Scan Anida Sp. z o.o., ul. Motyla 26, 30-733 Kraków
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.