Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Familiepl 2020-03-10 13:44:55
Autor zdjęcia/źródło: Zdjęcie Jonathan Borba/Unsplash
Ciąża to dla przyszłej mamy czas magiczny i wyjątkowo radosny. W oczekiwaniu na małego człowieka, mamy w ciąży najczęściej kompletują dla niego pierwszą garderobę, urządzają pokój, czy też przygotowują się aktywnie do porodu w szkole rodzenia.
Okolica 7. i początku 8. miesiąca, jest doskonałym momentem na zorganizowanie torby do porodu, którą zabierzesz ze sobą do szpitala. Dobrze, abyś wcześniej zorientowała się w szpitalu, w którym zamierzasz rodzić czym dana placówka dysponuje na oddziałach położniczych: czy są na przykład laktatory, które można wypożyczyć, albo czy mamy dostają pierwszą wyprawkę dla malucha.
Na tej podstawie zabierz się do sporządzenia listy rzeczy, które będą Tobie i maluchowi niezbędne w tych pierwszych chwilach.
Torbę do porodu warto podzielić na 3 części: rzeczy dla mamy, dla malucha oraz przegródka lub teczka na dokumenty. Ty i dziecko możecie mieć oddzielne torby do szpitala. Łatwiej będzie wówczas znaleźć potrzebne Wam rzeczy.
Postaraj się nie zabierać zbyt wielu zbędnych rzeczy, co do których nie masz pewności, czy będziesz ich potrzebować. Jeśli nie planujecie oddzielnego pokoju po porodzie, może się okazać, że będziesz przebywać na sali kilkuosobowej, gdzie ilość miejsca jest dość mała. Najlepiej umów się z partnerem lub rodziną, że zabierasz ze sobą niezbędne minimum, a w razie potrzeby poprosisz ich o dowiezienie tego, czego Ci zabraknie.
Koniecznie też pokaż osobie, która będzie Ci towarzyszyć podczas porodu, gdzie co się znajduje w torbie do szpitala. Przez pierwszych kilka godzin po porodzie możesz wymagać pomocy bliskich, a wówczas powinni oni wiedzieć, gdzie są wszystkie potrzebne rzeczy.
W swojej torbie powinnaś mieć zarówno rzeczy przydatne w trakcie porodu, jak i po nim. Niezbędne będą:
Uwaga! Koniecznie spakuj też podstawowy zestaw do karmienia: jednorazowe wkładki laktacyjne, korektor brodawek piersi, osłonki laktacyjne.
Gdy zostaniesz już mamą, w miarę możliwości rozpoczniesz też przygodę z karmieniem piersią. Jest to najbardziej naturalna i rekomendowana przez WHO forma odżywiania noworodka i niemowlaka do minimum 6. miesiąca życia, dlatego do torby do porodu warto spakować odpowiedni zestaw pomocników, którzy wesprą Cię w tych pierwszych, a często niełatwych momentach.
Zdarza się, że piersi mamy nie mają początkowo takich brodawek jakie są łatwe do uchwycenia przez malucha. Brodawki mogą być płaskie, za mało wystające – i mama zamiast cieszyć się macierzyństwem, zaczyna się zamartwiać, jak nakarmić swoje dziecko. Nawał pokarmu lub jego brak też nie ułatwiają sytuacji. Sięgnij wówczas po LatchAssist™ - Korektor brodawek piersi marki Lansinoh. Możesz go wygodnie użyć jedną ręką i w szybki sposób wyciągnąć brodawkę, aby maluch łatwo mógł ją chwycić. Są bez dodatku BPA i BPS, z higienicznym etui do przechowywania.
Te osłonki w pierwszych dniach przygody z laktacją staną się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Ochronią popękane lub obrzmiałe sutki przed nadmiernym naciskiem i ułatwią dalsze naturalne karmienie noworodka piersią. Osłonki laktacyjne Lansinoh przydadzą się również w przypadku nawału pokarmu, czy też ewentualnej wady anatomicznej malucha. Miękkie tworzywo sprawi, że karmienie będzie dla Ciebie przyjemne, a dziecko nie odczuje różnicy.
Wkładki laktacyjne, zostaną z Tobą na dłużej, dlatego warto wybrać najlepsze, które zapewnią komfort i wygodę przez kilka miesięcy. Jednorazowe wkładki laktacyjne Lansinoh są dyskretne i wygodnie wyprofilowane, dodatkowo odpowiednie do każdego rozmiaru i kształtu piersi. Nie przesuwają się dzięki paskom samoprzylepnym, a technologia “One-way” gwarantuje skuteczne wchłanianie wilgoci, by pozostawić skórę suchą w dzień i w nocy.
Nie przemakają, bo superabsorbujący wilgoć polimer zatrzymuje ją w środku wkładki. Są miękkie i oddychające, więc prawie nie czujesz, że masz je na sobie. Zostały wygodnie i higienicznie zapakowane w pojedyncze opakowanie, dzięki czemu możesz śmiało nosić je w torebce, a nawet schować w wózku.
Jednorazowe wkładki laktacyjne Lansinoh sprawią, że nie będziesz co chwila sprawdzać, czy aby nie zabrudziłaś bluzki – i o to chodzi!
WAŻNE: Teczka z dokumentami i badaniami
Koniecznie przygotuj wcześniej, a na bieżąco uzupełniaj teczkę z dokumentami i aktualnymi badaniami krwi, USG, wymazami itp.
Dobrze, abyś zawsze miała ją w szpitalu pod ręką, dlatego warto umieścić ją w torbie gdzieś na wierzchu.
Po porodzie będziesz zajęta maluchem i byciem mamą, więc postaraj się przygotować wszystko odpowiednio wcześnie, abyś nie musiała się dodatkowo stresować. W spokoju skoncentrujesz się wtedy na opiece nad dzieckiem, karmieniu piersią i tworzeniu cudownej bliskości.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.