Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g 2016-03-08 16:35:32
Współcześnie coraz więcej osób wybiera terapię inhalacyjną, jako wsparcie procesu leczenia alergii, czy też osłabiania jej objawów. Zwrot właśnie w tym kierunku ma wiele przyczyn. Przede wszystkim, na rynku dostępna jest nowoczesna aparatura służąca efektywnemu podawaniu leków w trybie wziewnym (nebulizatory pneumatyczne i ultradźwiękowe). Po drugie, sama liczba profesjonalnych leków do inhalacji wspierających proces leczenia alergii w ciągu ostatnich kilku dekad uległa wyraźnemu zwiększeniu. I w końcu ostatnia przyczyna – specjaliści, jak też sami pacjenci doceniają zalety jakie posiada wziewne podanie substancji czynnej.
Mówiąc o rozwoju technologii służącej inhalacji, trzeba wspomnieć o profesjonalnych nebulizatorach. Tego typu aparaty, mają tę przewagę nad tradycyjnymi inhalatorami, że nie wymagają koordynacji oddechu z pracą urządzenia. Dzięki czemu mogą być z pożytkiem stosowane u małych dzieci, jak też osób starszych, czy po prostu ciężko chorych. Proces przygotowania mgiełki do podania pacjentowi w nowoczesnych aparatach polega na rozproszeniu cząsteczki za pomocą sprężonego powietrza, bądź ultradźwięków. Nebulizatory są skonstruowane w taki sposób, że jedynie najmniejsze cząsteczki opuszczają urządzenie i mają szansę trafić do dolnych dróg oddechowych użytkownika. Większe są zatrzymywane we wnętrzu aparatu. Mówimy tutaj o bardzo ważnym parametrze, czyli tzw. objętości martwej (zwykle waha się ona od 1 do 3 ml).
Specjaliści są zgodni, że aby nebulizacja rzeczywiście była efektywna, a równocześnie nie męcząca dla pacjenta, czas trwania nie może przekraczać 10 minut. Jeśli chodzi o objętości oblicza się optymalną wielkość na 4-5 ml, a szybkość przepływu na poziomie 8l/min [1].
Na wydajność ma również wpływ odpowiednie dobranie urządzenia pod konkretnego pacjenta, oraz prawidłowe użytkowanie nebulizatora od strony technicznej. Do nebulizacji wykonywanej u dzieci starszych, młodzieży i dorosłych zaleca się stosowanie ustnika, ponieważ przy używaniu maski ustno-nosowej dochodzi dodatkowo do zmniejszenia depozycji płucnej nawet o 13–22%.
W okresie nasilonych alergii inhalacje są najskuteczniejszą metodą oczyszczania dróg oddechowych i profilaktyki zdrowych płuc. Dowiedz się więcej na www.inhalacja.pl
Partnerem artykułu jest:
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kalendarz i słowniczek Alergika>>
Dokucza ci katar, łzawienie oczu lub trudności z oddychaniem? Objawy te nasilają się głównie wiosną lub jesienią? To może być alergia. Sprawdź co może cię uczulać w kalendarzu dla alergików, który możesz wydrukować i mieć zawsze przy sobie...
Nebulizacja – na ratunek alergikom!>>
Alergia może mieć różne podłoża. Może być sezonowa lub całoroczna. Czasami objawia się łagodnie, ale możliwe jest nawet zagrożenie życia. Często objawy takie jak katar, swędzący nos, kichanie, załzawione oczy, kaszel – mylone są z przeziębieniem.
Stokrotka 2016.03.29 19:10
Pewnie. Bardzo pomocna nie tylko przy alergiach
Patrycja Sobolewska 2016.03.25 21:54
inhalacja super rzecz :)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.