Opublikowany przez: asiula221 2011-11-07 13:32:03
Robiąc pierwszy tatuaż często kierujemy się wpływem znajomych. Młodzi ludzie często ulegają emocjom i presji otoczenia.
Tatuaże nie budzą już respektu jak było kiedyś. Niedowartościowują również. Są łatwo dostępne dla każdego.
Niektórzy psychologowie twierdzą że tatuże z jednej strony służą do upiększenia naszego ciała. Od zawsze się stroiliśmy by pieknie wyglądać. Robimy je także by zatuszować wszelkie niedoskonałości i mankamenty urody lub aby odwrócić uwagę od czegoś co nam przeszkadza w naszym wyglądzie. Zabijanie własnych kompleksów obrazkiem na ciele nie zawsze sprawia że poczujemy się pewniejsi siebie. Często jest to początek coraz pokazniejszych dzieł i zmian na naszym ciele. Wraz z ewolucją tatuaży do przodu poszły metody ich usunięcia. Najpopularniejsza jest metoda laserowa. Przynosi rezultaty po kilku zabiegach. Są one bolesne. Pozwalają nawet całkowicie usunąć tatuaż ale często zostaje szpecąca blizna. Metoda laserowa jest powszechnie dostepna niestety bardzo kosztowna.
Częśc osób które regularnie odwiedzają salony tatuaży nie skarży się na ból. Wręcz przeciwnie - ból ich podnieca. Odczuwanie cierpienia w niewelkich ale często intensywnych ilościach poprawia ich nastrój. Takie osoby wpadają w uzależnienie. Nie chodzi już o odznaczenie czegoś na ciele ale samą przyjemność z odczuwania bólu.
Podobnie jak w świecie mody także i w świecie tatuaży kierujemy się modą. To nie jest sukienka która w następnym sezonie nie będzie modna. Tatuażu nie oddamy do sklepu on zostanie na naszym ciele.Kilka lat temu była moda na tribale. Dzisiaj przeważaja kolorowe wykonane metodą 3D. Modne ponieważ wciąż bardzo drogie i mało dostępne. Każde miejsce jest obecnie dozwolone a stopa, kark czy nadgarstek są bardzo popularne.
Historia tatuaży sięga czasów starożytnych. U Greków oznaczało szlachetne urodzenie, natomiast w Cesarstwie Rzymskim oznaczano nimi niewolników, a legioniści rzymscy na ramieniu nosili wytatuowane imię imperatora. Pierwsi chrześcijanie również umieszczali na ciele symbole wiary. Jednak w VIII wieku praktyki zostały zakazane przez papieża Adriana I jako profanację boskiego wizerunku. Dzisiaj tatuaże mają znaczenie symboliczne kiedyś miały znaczenie rytualne. Stanowiły przynależność do danej grupy spolecznej.
Do łask powróciły w 1796 roku za sprawą angielskiego żeglarza Jamesa Cooka. Podczas wyprawy do Polinezji był świadkiem wytłaczania barwnika ze spalonych orzechów. Sama jednak nazwa pochodzi od tachiańskiego słowa ,,tatu,, znaczęcego; ,,oznaczyć coś,,
Od tamtego czasu tatuże zyskały sławę nawet w kręgach szlacheckich i królewskich.
Były tatuowane u podróżników, jako symbol religijny czu nawet element kariery wojskowej.
Jeżeli zastanawiamy się nad tatuażem przede wszystkim zróbmy go tylko dla siebie i naprwdę mądrze. Kilka rad:
- Samo miejsce wykonania i jego wielkość na ciele.
- Znaczenie tatuażu czy jedynie jego wygląd.
- Wybór znanego i poleconego studia tatuażu. Nie wykonujmy go w domu ze
względu na sterylność narzędzi i samą higienę.
- Przeanalizujmy koszt i samą metodę usunięcia w razie gdyby nam się znudził.
- Nie tatuujmy sobie imienia partnera.
- Ból podczas wykonywania.
-Często robiąc jeden marzymy już o następnym. Z regóły wraca się do salonu….
Nie róbmy z siebie choinki tylko dlatego że inni mają tatuaże. Decyzja musi byc świadoma nie kierowana spontanicznymi zachciankami. Wcale nie musimy mieć tatuażu. Nie posiadanie jest wręcz originalne!
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.