Autor zdjęcia/źródło: Rgbstock.com
Na przykład włosy typu azjatyckiego są niemal wyłącznie ciemnobrązowe lub czarne, podczas gdy Irlandczycy to zazwyczaj blondyni lub rudzi. Na szczęście w XXI wieku możemy przechytrzyć naturę i uzyskać niemal dowolną barwę fryzury dzięki koloryzacji.
Odcień podkreśla osobowość
Koloryzacja to nie tylko sposób na pozbycie się siwych włosów czy zmianę dotychczasowego wizerunku. Upodobania kolorystyczne to coś więcej niż tylko wybór barwy, w której jest komuś do twarzy. Podobnie jak dobrze wykonany makijaż, odpowiednio dobrany odcień włosów potrafi nawet podkreślać cechy osobowości.
Ciemne kolory akcentują rysy i kształt twarzy, nadają fryzurze wyrazistości i bardziej zdecydowanego charakteru. Z kolei jaśniejsze odcienie są łagodniejsze, dobrze pasują do niebieskich lub zielonych oczu i alabastrowej cery.
W salonie bez amoniaku
Aby uzyskać najlepszy rezultat koloryzacji, powinniśmy udać się do fryzjera i skorzystać z jego wiedzy i umiejętności. Fachowy stylista przed farbowaniem zawsze bierze pod uwagę to, że historia włosów każdego człowieka jest inna. Dlatego spyta o poprzednie koloryzacje, hennę, trwałą czy wcześniejsze chemiczne prostowanie włosów. U dobrego fryzjera każdemu farbowaniu towarzyszy też nałożenie odżywki po zabiegu. Niektóre zaawansowane technologicznie i wysokiej jakości produkty dostępne są tylko w salonach.
Fryzjerzy chętnie pracują z profesjonalnymi farbami L'Oréal Professionnel – np. koloryzacja INOA nie zawiera amoniaku, a włosy po koloryzacji odpowiednio pielęgnowane nie zmieniają odcienia i nie płowieją. Koloryzacja może być trwała i wtedy czas ponownego farbowania uzależniony jest od pojawienia się odrostów. Istnieje również tak zwana koloryzacja ton w ton.
Ten rodzaj zabiegu odświeża obecny kolor, nadaje refleksy i połysk. Efekt utrzymuje się przez około cztery tygodnie a intensywność barwy traci na mocy z każdym kolejnym myciem włosów. Kolor wypłukuje się równomiernie, dzięki czemu możemy uniknąć widoczności powstających odrostów.