Letnie upały mogą być niezwykle dokuczliwe i męczące. A do tego dochodzą gorące i duszne noce. Jak więc ochłodzić pokój lub mieszkanie, aby można było w nim spędzić czas bez narzekania na upały? Znamy kilka sposobów, które nic nie kosztują, a mogą poprawić nasz komfort termiczny.
Jak ochłodzić pokój lub mieszkanie: domowe sposoby
Wysoka temperatura w mieszkaniu lub zbyt duże nasłonecznienie nie zawsze sprawia nam przyjemność. Gdy po sobie następuje kilka kolejnych niezwykle upalnych dni, warto pomyśleć o sposobach na schłodzenie pokoju lub mieszkania, aby było nam w nim przyjemniej. Jak to zrobić? Znaleźliśmy kilka ciekawych podpowiedzi na internetowych grupach.
Jak ochłodzić pokój? Zasłoń okna!
Jeśli mieszkasz w nasłonecznionej okolicy, a w południe Twój pokój niemiłosiernie się nagrzewa, koniecznie zasłaniaj okna. Mogą to być rolety lub grubsze zasłony – ważne, aby nie przepuszczały promieni słonecznych. W ten sposób w mieszkaniu zrobi się nieco chłodnej.
Wietrz mieszkanie – ale rano
Kolejnym sposobem jak ochłodzić pokój lub mieszkanie, będzie wietrzenie pomieszczenia – ale tylko rano i wieczorem. Wtedy powietrze jest najchłodniejsze, a gdy pokój się wywietrzy, zamknijmy okna i zasłońmy je. Przyjemny chłód zostanie z nami na kilka godzin.
Jak ochłodzić pokój lub mieszkanie – postaw na klasyczny wiatrak
To najszybszy i najprostszy sposób, aby było nam nieco chłodniej. Wiatrak ochłodzi powietrze w zasięgu jego wiania, a namprzyjemnie.
Schładzaj ciało – domowymi metodami
Jeśli mimo powyższych sposobów nadal jest nam gorąco,i zastanawiamy się jak ochłodzić pokój, warto co jakiś czas zafundować sobie chłodną kąpiel w wannie. Dobrze zrobi również ochładzanie się zwilżonymi ręcznikami.
Jak ochłodzić pokój? Lodowa atmosfera
Ciekawym sposobem jak ochłodzić pokój, aczkolwiek nieco pracochłonnym, może być polecane przez internautów wystawienie w pokoju lodowych brył. Wcześniej mrozimy wodę w woreczkach w zamrażalniku, a następnie rozpakowujemy i w miskach umieszczamy w kilku miejscach w domu.
Jak ochłodzić pokój latem? Pracę zostaw na potem
Ale tylko taką, która może powodować wytworzenie dodatkowego ciepła – na przykład prasowanie, gotowanie itp. Jeśli nie masz wyboru, pozostaw te czynności na wieczór, kiedy możesz swobodnie wywietrzyć i ochłodzić pokój.
CZYTAJ TEŻ >> 4 sposoby na przetrwanie upałów w ciąży