Opublikowany przez: Kasia P. 2015-01-26 12:21:03
Promieniejący radością i tryskający zdrowiem maluch, to cel wysiłków każdego rodzica, ale w pierwszym roku życia dziecka nie jest łatwo taki stan osiągnąć i utrzymać. W tym okresie system odpornościowy dopiero zaczyna się rozwijać, a infekcje wywołane przez te same mikroorganizmy u niemowląt mogą mieć znacznie ostrzejszy przebieg niż u dzieci starszych. Szczególnym powodem troski są zatrucia żołądka i jelit oraz towarzyszące im biegunki, które mogą szybko doprowadzić do odwodnienia. Dlatego ważne jest świadome ograniczenie do minimum kontaktów dziecka z zarazkami chorobotwórczymi zarówno w domu jak i na spacerze
Poziom przeciwciał (IgA) u dziecka karmionego piersią
w okresie 12 miesięcy od narodzin
Nawet po ukończeniu 1 roku życia, układ immunologiczny dziecka jest niedojrzały, a organizm wciąż bardzo podatny na infekcje.
Dezynfekcja akcesoriów
Dezynfekowanie akcesoriów do karmienia – smoczków, butelek, laktatorów, pojemników do przechowywania pokarmu, gryzaczków, łyżeczek z tworzyw – powinno stać się częścią codziennej rutyny przez co najmniej rok od narodzin. Sterylizacja to proces całkowitej eliminacji żywych mikroorganizmów i ich form przetrwalnikowych. Niestety gotowanie w 100°C nie eliminuje wszystkich zarazków i ich przetrwalników, a zaledwie 1 bakteria Escherichia coli po 8 godzinach może utworzyć kolonię liczącą niemal 17 milionów osobników. Pamiętaj, że mleko jest nie tylko idealnym pokarmem dla dziecka, ale także świetną pożywką dla mikroorganizmów.
Standardowy poziom sterylizacji można osiągnąć utrzymując temperaturę 115°C przez 30 minut, co jest bardzo trudne w warunkach domowych. Metoda dezynfekcji na zimno pozwala skutecznie chronić zdrowie dziecka nie tylko w domu, ale nawet w podróży. Wystarczy plastikowy pojemnik oraz płyn lub tabletki dezynfekujące, aby po rozpuszczeniu w zimnej wodzie stworzyć wygodny, bezpieczny i skuteczny system eliminujący bakterie, wirusy i grzyby. Roztwór wodny jest aktywny 24 godziny, nadaje się do wielokrotnego użytku, nie wymaga spłukiwania i zapewnia dziecku właściwą ochronę.
Higiena otoczenia niemowląt
Zdrowy niemowlaczek to także zdrowy i bezpieczny dom, w którym dziecko dorasta. Specjalne zasady higieny dotyczą w szczególności tych miejsc w bezpośrednim otoczeniu, z których zarazki mogą łatwo dostać się do ust dziecka.
Przede wszystkim konieczne jest umycie rąk przed zabawą i karmieniem – poza domem dorośli mogą stosować żel antybakteryjny do rąk. Maty do przewijania, wanienki i nocniczki należy starannie dezynfekować sprayem antybakteryjnym, przecierać ściereczkami dezynfekującymi lub roztworem do dezynfekcji akcesoriów niemowlęcych. Drobnoustroje czują się też świetnie w śliniaczkach i ubrankach dlatego warto im wejść w paradę przez regularne pranie w wysokiej temperaturze. Do prania białych tkanin i pieluszek tetrowych można dodać tabletkę dezynfekującą, co pozwoli jednocześnie oczyścić pralkę z bakterii kałowych.
Gdy dziecko zaczyna raczkować, nie wolno zapominać o częstym odkurzaniu i wycieraniu podłogi. Plastikowe zabawki i grzechotki bardzo często lądują na ziemi i dlatego ich regularne mycie w dezynfekującej kąpieli jest rozsądnym wyborem. Na wzmożoną uwagę zasługuje też kuchnia, w której lodówka (zwłaszcza półka z odciągniętym pokarmem), deska do krojenia oraz blaty wymagają przecierania środkiem dezynfekującym, aby usunąć bakterie, wirusy, grzyby i obce zapachy.
SZCZEGÓŁY NA : www.amilt.pl
TWÓJ PODSTAWOWY ZESTAW HIGIENICZNY :
Tabletki oraz płyn do sporządzania roztworu sterylizującego, antybakteryjny spray 3 w 1, żel antybakteryjny do rąk i ściereczki dezynfekujące powierzchnie. Wszystkie preparaty posiadają pozwolenie Ministra Zdrowia. Dostępne w dobrych sklepach dziecięcych oraz sieci hipermarketów Tesco.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
81.190.*.* 2015.01.28 15:26
tak,a później dziecko idzie do przedszkola i łapie każdą bakterię .....
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.