Dzień Dziecka Utraconego 2020: kiedy jest obchodzony i co to za święto? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Dzień Dziecka Utraconego 2020: kiedy jest obchodzony i co to za święto?

Dzień Dziecka Utraconego 2020: kiedy jest obchodzony i co to za święto?

Autor zdjęcia/źródło: Photo by Trym Nilsen on Unsplash

W kalendarzu na 2020 znajdziemy wyjątkowy Dzień – Dziecka Utraconego. Październik jest miesiącem, w którym wszyscy rodzice, jacy stracili dziecko, wracają do niego pamięcią i tęsknotą.

Kalendarz obfituje w najróżniejsze święta, ale są tam również dni, które ustanowiono po to aby pokazać światu skalę jakiegoś problemu. Dotyczy to również Dnia Dziecka Utraconego, który w 2020 roku obchodzony jest jak zawsze – 15 października.

W Polsce Dzień ten zyskał tę wyjątkową rangę kilkanaście lat temu, jednak na przykład w USA obchodzony jest od 1988 roku, pod oficjalną nazwa Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych (Pregnancy and Infant Loss Remembrance Day).

Dzień Dziecka Utraconego 2020

Dla każdego rodzica, który stracił dziecko, Dzień Dziecka Utraconego jest wyjątkową datą. Zarówno w październiku 2020, jak i w kolejnych latach, przypada on na datę 15 października. Nie jest to dzień przypadkowy, ponieważ właśnie tyle czasu trwa ciążą – licząc od pierwszego stycznia, czyli początku roku.

Dlatego też postanowiono, że rodzice co roku będa mogli wspominać swoje utracone dzieci w wyjątkowy sposob w dedykowanym dniu - właśnie 15 października.

Potrzebne święto: Dzień Dziecka Utraconego 2020

W tym wyjątkowym dniu bliscy wspominają dzieci, które zmarły – zarówno te narodzone, jak i te, które odeszły w okresie prenatalnym. Dla rodziców jest to bowiem bardzo ważne, aby ich nienarodzone jeszcze dziecko miało swój status i umiejscowienie ogólnie przyjętych tradycjach. Dlatego Dzień Pamięci Dziecka Utraconego 2020 to wyjątkowa data dla rodziców dzieci które odeszły zarówno w okresie prenatalnym, okołoporodowym, czy też wieku starszym.

Celebrowany jest on w zależności od potrzeb rodziców, którzy w zależności od swoich poglądów oddają się modlitwom, wspomnieniom, rozmyślaniom czy żałobie.

Czytaj też:

>> Wcześniactwo na świecie: lekarz od małych cudów WIDEO