Depilacja laserowa a ciąża – jakie metody depilacji są bezpiecznie dla Ciebie i maluszka? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Depilacja laserowa a ciąża – jakie metody depilacji są bezpiecznie dla Ciebie i maluszka?

Depilacja laserowa a ciąża – jakie metody depilacji są bezpiecznie dla Ciebie i maluszka?

Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Przez kilkadziesiąt kolejnych tygodni w organizmie następuje wiele zmian. Niektóre panie w tym czasie zauważają, że włosy rosną im tam, gdzie nigdy wcześniej się nie pojawiały. Inne z kolei nagle mają mocne, twarde włosy, które stają się bardziej widoczne.

Nic dziwnego, że w takich sytuacjach myślą o depilacji. Jaką metodę wybrać? Która będzie bezpieczna? Podpowiadamy!

Depilacja laserowa w ciąży – czy można ją wykonywać?

Depilacja laserowa Warszawa to jedna z metod, która daje najlepsze efekty w trwałym usuwaniu niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Jest bezpieczna i mało inwazyjna. Jednak w ciąży nie można jej wykonywać. Dlaczego? Ponieważ istnieje ryzyko, że ciepło generowane przez laser może wpłynąć na rozwijający się płód. Ponadto w ciąży hormony mogą powodować zmiany w skórze, takie jak wzrost pigmentacji i wrażliwość skóry.

Kiedy umówić się na depilację laserową?

Jeśli więc chcesz wykonać depilację laserową nóg czy okolic bikini, na zabiegi umów się dopiero kilka miesięcy po połogu. Chyba że zamierzasz karmić piersią. Wówczas lepiej zachować ostrożność i zrezygnować z zabiegu do czasu zakończenia laktacji i ustabilizowania się hormonów w organizmie. W przeciwnym razie na skórze mogą pojawić się przebarwienia, których trudno się pozbyć.

A może chcesz zapisać na zabieg swojego partnera? Depilacja laserowa dla mężczyzn Warszawa to świetny sposób na usunięcie owłosienia z pleców, klatki piersiowej, a nawet z twarzy. Sprawdź pełną ofertę zabiegów w gabinecie LaserCare i umów się na konsultację już dzisiaj!

Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Mimo iż zmieniające się hormony mogą przysporzyć Cię o ból głowy, powodując, że owłosienie jest bardziej widoczne i szybciej odrasta, musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość. W tym okresie lepiej zrezygnować z mechanicznej depilacji specjalnymi kremami, pastą cukrową czy depilatorem. Przede wszystkim dlatego, że skóra w ciąży i połogu jest bardzo wrażliwa i może to sprawiać Ci ogromny ból.

Jeśli jednak masz tzw. wysoki próg bólu i chcesz pozbyć się owłosienia nóg czy nad górną wargą, możesz zdecydować się na depilację woskiem. Ta metoda będzie skuteczna i pozwoli zachować efekty na dłużej.

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu, by zminimalizować ryzyko podrażnień. Po pierwsze włosy powinny mieć odpowiednią długość – między 6 a 12 mm. Po drugie dobrze przygotuj skórę do zabiegu. Wykonaj peeling na 48 godzin przed planowanym usuwaniem włosków, a tuż przed zabiegiem skórę umyj i dobrze osusz. Po trzecie przeprowadź test na małym skrawku skóry. Usuń włoski na tuż nad kostką i odczekaj od 24 do 48 godzin, by sprawdzić, jak zareagowała skóra. Jeśli wystąpiły podrażnienia, odpuść.

Golenie skóry w ciąży

Najbezpieczniejszą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia w czasie ciąży jest tradycyjne golenie. Nawet jeśli miałabyś powtarzać je co drugi dzień, skóra takie zabieg zniesie spokojnie. Pamiętaj jednak, żeby dobrze przygotować skórę. Możesz wykonać peeling albo masaż skóry szczotką pod ciepłym prysznicem. Ciepła woda zmiękczy włosy i otworzy pory skóry, dzięki czemu golenie pójdzie sprawniej.

Wybierz odpowiednią maszynkę do golenia, która jest przeznaczona do ciała, a nie do golenia twarzy. Słowem nie podbieraj maszynki partnerowi, kup taką przeznaczoną dla kobiet. Jest ona bowiem dostosowana do delikatniejszej skóry. Poza tym nie gól się „na sucho”. Zawsze używaj pianki lub żelu do golenia. I najważniejsze – gól w kierunku, w którym rosną włosy. Delikatnie przesuwaj maszynkę po skórze, nie naciskając zbyt mocno.