Przeciw pneumokokom-to bardzo groźne bakterie, które mogą powodować zapalenie płuc , oskrzeli , opon mózgowych, uszu czy gardła. W Polsce nie są włączone do obowiązkowego kalendarza szczepień są tylko zalecane. Mona je podawać też starszemu dziecku .
Przeciw meningokokom-to bakterie które mogą powodować m.in. zapalenie opon mózgowych. Szczepionka jest zalecana już dla niemowląt, ale można ją także podawać starszemu dziecku .
Przeciw ospie wietrznej - tej szczepionki również nie ma w obowiązkowym kalendarzu szczepień, warto ją jednak podawać maluszkowi ( po 13 .miesiącu). Ospa nie zawsze ma łagodny przebieg, mogą się po niej zdarzyć poważne powikłania.W dodatku po chorobie wirus pozostaje w organizmie i może ponownie zaatakować , powodując półpaśca.
Przeciw grypie- ta szczepiona również jest zalecana ( dla dzieci po szóstym miesiącu)
Przeciw wielu zakażeniom bakteryjnym - to rodzaj szczepionek które podaje się przez kilka , kilkanaście tygodni następnie trzeba zrobić przerwę i powtórzyć cykl. Zawierają zbite lub unieszkodliwione bakterie. To np. szczepionki donosowe IRS-19, Polyvaccinum,lub doustne Ribomunyl, Brocho-Vaxom.
Polub Familie.pl na Facebooku
Czas sie zahartować .
Jeśli twoje dziecko zmaga się z jedną infekcją po drugiej możne warto pomyśleć o dodatkowym szczepieniu .
Najnowsze komentarze
- <span>moje dzieci są juz dorosłe i mają swoje pociechy ale w dziecinstwie bardzo duzo chorowały(szczególnie syn)mimo dmuchania i chuchania podawania róznych witaminek nic nie pomagało.Dopiero po zastosowaniu bronchovaxomu nastąpiła rewelacyja odmiana.Dzieci chorowały zadziej a jak juz to szybciej wszystko ustepowało.Szczepionka działała do 3lat od podania.REWELACJA!Teraz przyjmuje ją moj zięć bo wiecznie ma zapalenie migdałow,myśle ze mu pomoze.</span>