Opublikowany przez:
Familiepl
2022-06-09 09:28:37
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Jacqueline O'Gara on Unsplash
Okres wakacji to dla alergików dość trudny czas, podobnie jak wiosna, kiedy większość roślin zaczyna pylić. Wysoka temperatura, większa wilgotność powietrza – wszystko to sprawia, że w lipcu 2022 pyli wiele roślin, a niektóre z nich mają w tym czasie szczytowe okresy pylenia, jak bylica, która najintensywniej pyli pod koniec lipca 2022. Co jeszcze pyli w lipcu? Zobacz kalendarz pylenia 2022.
W lipcu możemy zaobserwować intensywne pylenie wielu roślin. W pierwszej połowie lipca 2022 pyli silnie trawa, a jej pyłki są obecne przez cały miesiąc, pod koniec stają się trochę mniej uciążliwe. Co pyli w lipcu 2022? Intensywnie pyli też w lipcu pokrzywa, lipa pospolita, komosa i babka lancetowata. W powietrzu pod koniec lipca 2022 może być też duże stężenie pyłków bylicy, które są obecne na terenie całego kraju.
Co jeszcze pyli w lipcu 2022? Kalendarz pylenia przewiduje lipcowe pylenie grzybów mikroskopowych z gatunku Cladosporium i Alternaria. Grzyby te charakteryzują się silnym działaniem alergicznym, a w wyniku dużej wilgotności i wysokiej temperatury, w lipcu 2022 pylenie i stężenie zarodników grzybów pleśniowych w atmosferze jest wyższe, niż stężenie pyłków innych roślin.
Alergicy planując wakacyjne wojaże, powinni przede wszystkim unikać miejsc i regionów, w których pylenie w lipcu 2022 jest szczególnie wysokie. Warto też mieć ze sobą zapas leków antyhistaminowych, unikać łąk i parków, w których występują alergizujące nas pyłki.
Pamiętajmy także, aby w przypadku uczulenia na pyłki zmieniać ubranie po przyjściu z domu i przemyć twarz – to pomoże nieco ograniczyć reakcję alergiczną.
Jak może się objawiać alergia na pylenie roślin w lipcu 2022? Jak co roku pyłki w powietrzu mogą powodować wystąpienie u osób uczulonych wodnistego kataru siennego, swędzenia i zaczerwienienia oczu, a także np. kaszlu i podwyższonej temperatury.
CZYTAJ TEŻ >> Łóżeczko domek - jakie wybrać do pokoju dziecka? RADZIMY
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.
Nie masz jeszcze konta na familie.pl?
Załóż je już teraz!