Opublikowany przez: Familiepl 2022-03-17 15:11:40
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie Aamyr on Unsplash
Kwiecień jest miesiącem, kiedy robi się już coraz cieplej. Wiosna rozkwita w pełni, a wraz z nią rośliny. W kwietniu 2022 pyli wiele drzew, które skutecznie mogą obniżyć samopoczucie alergikom. Kalendarz pylenia, który informuje o sezonowych stężeniach alergenów wziewnych, wskazuje na pylenie w kwietniu 2022 popularnych drzew – brzozy, olszy, jesionu i topoli. Zobacz, co jeszcze pyli na wiosnę.
Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni swoją aktywność zwiększyły popularne gatunki drzew, których pyłki bardzo często mogą dawać objawy alergii. Co pyli w kwietniu 2022? Pylenie rozpoczyna brzoza, która w kwietniu 2022 pyli bardzo intensywnie. W wyjątkowo ciepłym marcu pyłki brzozy mogą się pojawiać już pod koniec tego miesiąca. Co jeszcze pyli w kwietniu 2022? Niemal równocześnie z brzozą zaczyna pylić jesion, który jest równie mocnym alergenem. W kwietniu 2022 charakterystycznie pyli jeszcze topola, której fruwający biały puch z nasion możemy zobaczyć w parkach czy na łąkach. Również bardzo wysokie stężenie pyłków wierzby przypada na kwiecień 2022. Innymi gatunkami drzew, które rozpoczynają swoje pylenie w kwietniu 2022 są także cis, grab i dąb. Od początku kwietnia, aż do października, towarzyszyć nam będą również pyłki zarodników grzybów Cladosporium.
Co jeszcze pyli w kwietniu 2022? Pod koniec miesiąca pojawiają się też pyłki traw i chwastów. Ten niezwykle intensywny miesiąc w przyrodzie jest zarazem niezwykle trudny dla alergików, którzy skarżą się wtedy na wiele dolegliwości.
Alergia na pyłki jest alergią wziewną, dlatego najbardziej wyraźne objawy towarzyszą jej z poziomu górnych dróg oddechowych. Może pojawić się wodnisty, cieknący katar, częste kichanie. A dodatkowo swędzenie i łzawienie oczu. Alergia na pyłki, które pylą w kwietniu 2022, może powodować również złe samopoczucie, bóle głowy, czy podrażnienie gardła.
CZYTAJ TEŻ >> Zagadki o wiośnie 2022 dla przedszkolaków
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.