Ciążowy brzuszek za kierownicą - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Ciążowy brzuszek za kierownicą

Ciążowy brzuszek za kierownicą

Autor zdjęcia/źródło: Ciąża a jazda samochodem @ pixabay.com

Czas odstawić samochód do garażu czy jeszcze można nim pojeździć? Ile prawdy jest w mitach krążących wokół ciężarnej za kierownicą? Ciąża a jazda samochodem - odpowiadamy i podpowiadamy!

Podróże w ciąży są bezpieczne, ale trzeba w tym przypadku pamiętać o paru ważnych zasadach.  Po pierwsze ważne jest to czy Twoja ciąża jest zagrożona i w którym miesiącu ciąży jesteś oraz jak ruchliwe jest dziecko. Po drugie warto wziąć pod uwagę potrzebne Ci postoje podczas podróży oraz czas jej trwania, a nawet porę dnia i temperaturę tak w samochodzie, jak i na zewnątrz. Po trzecie zwróć uwagę na korki i spaliny, czyli nie uchylaj okna w momencie, kiedy najwięcej możesz się ich nawdychać. Czas jednak na szczegóły.

Ciąża a jazda samochodem

Jeśli ciąża jest zagrożona nie siadaj za kółko. Tylko w przypadku, kiedy ciąża przebiega poprawnie wolno Ci jeździć samochodem. W pierwszym i drugim trymestrze powinno Ci się podróżować dobrze, ale jeśli masz większy brzuszek, który utrudnia Ci jazdę, mimo dobrze ustawionego fotela, zrezygnuj z roli kierowcy na rzecz pasażera. Unikaj też długiej jazdy samochodem i rób przerwy co minimum dwie godziny. Latem szczególnie pamiętaj o nawodnieniu organizmu i drobnych przekąskach w trakcie podróży.

ZŁOTE RADY - ciąża a jazda samochodem

  • Kup specjalny adapter dla pasów bezpieczeństwa dla ciężarnej.
  • Zadbaj o wodę, ulubiony napój.
  • Pamiętaj o przekąskach.
  • Przyjmij prawidłową pozycję za kółkiem tak, żebys brzuchem nie blokowała sobie żadnych ruchów. Właściwie ustaw fotel, by było Ci wygodnie.
  • Zapnij pas w odpowiedni sposób (nie może przechodzić przez brzuch, a pod obojczykiem).
  • O ile to możliwe jedź z osobą, która może Cię zmienić za kierownicą w razie potrzeby.

Co z poduszką powietrzną?

Nie ma oficjalnych ostrzeżeń o ewentualnym niebezpieczeństwie dla kobiet w ciąży. Jednak wielu producentów zaleca, żeby kobieta w ciąży nie siedziała na miejscu pasażera, które jest chronione poduszką.  Siedząc za kółkiem też warto odsunąć fotel i lekko odchylić oparcie.

Jak Wasze ciążowe doświadczenia z prowadzeniem samochodu? Czekamy na kierujące mamy na forum tutaj >>

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika Stokrotka
    StokrotkaIkona zgłaszania komentarza
    Jeśli się dobrze czujemy to czemu nie! Chociaż z okiełzaniem ruchów było trochę problemów.. hahaha
  • Awatar użytkownika Patrycja Sobolewska
    Patrycja SobolewskaIkona zgłaszania komentarza
    na pewno bym jedzila :)