Domowe poradyKategorie: Eko i zdrowie, Odchudzanie, Moda i uroda Liczba wpisów: 3, liczba wizyt: 8128 |
Nadesłane przez: Syntia80 28-05-2020 17:18
Kiedy przysadka mózgowa zwalnia tempo, a jajniki przestają uwalniać jajeczko to znak, że kobieta znajduje się w okresie klimakterium. To specyficzny czas w życiu kobiety. Podczas klimakterium zachodzą liczne zmiany w organizmie, które poprzedzają menopauzę.
Okres menopauzalny, czyli klimakterium zwykle pojawia się w życiu kobiety w wieku 40-50 lat. Zdarza się jednak, że na skutek różnych patologii organizmu, klimakterium nadchodzi znacznie szybciej, nawet w wieku 20-30 lat (przedwczesna menopauza).
Objawy podczas klimakterium mogą mieć różny poziom nasilenia. Czasami są na tyle słabe, że kobiety nie zdają sobie sprawy, iż właśnie weszły w ten specyficzny okres życia. W innych przypadkach bywają tak silne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.
Nasilenie zmian oraz odczuwalność zależy od predyspozycji indywidualnych, kondycji organizmu oraz prowadzonego stylu życia. Do najczęściej występujących objaw klimakterium zaliczamy:
zaburzenia hormonalne
uderzenia gorąca
zimne poty
otyłość/nadwagę
stany lękowe/depresyjne
problemy ze snem
nocne poty
problemy z pamięcią
problemy z koncentracją
Niewiele kobiet podejmuje działania profilaktyczne. Polegają zwykle na zmianie stylu życia na zdrowszy, jeszcze przed wystąpieniem zmian w organizmie. Co zatem należy zrobić, aby ograniczyć objawy klimakterium?
Przede wszystkim należy zadbać o zdrową dietę, tj: pełnowartościowy, zbilansowany jadłospis. Ponadto, należy wzmożyć aktywność fizyczną (najlepiej trening o charakterze aerobowym). Dodatkowo, warto rozstać się z nałogami (alkohol, papierosy), gdyż mogą one potęgować i nasilać objawy menopauzy.
Okres klimakterium należy zaakceptować. To czas specyficzny, przez który przejść musi każda dojrzała kobieta. Warto mieć tego świadomość, gdyż zmiany i swojego rodzaju niemoc seksualna (brak płodności, obniżenie libido), może wywoływać szereg zmian w naszej psychice. Odpowiednie przygotowanie mentalne jest w tym przypadku absolutnie kluczowym elementem.
Brzuch to miejsce w okolicach którego tkanka tłuszczowa odkłada się niezwykle łatwo. Podatność tego miejsca na gromadzenie się tłuszczu sprawia, że bardzo często poszukiwane są metody by zgubić zbędne kilogramy właśnie z tych okolic. W czasie menopauzy – poziom tkanki tłuszczowej bardzo szybko rośnie, co niestety – przejawia się rosnącym brzuchem i boczkami.
Płaski brzuch to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jego posiadanie czyni osobę bardziej atrakcyjną. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że w Internecie pojawia się wiele zapytań takich jak chociażby:
Jak osiągnąć płaski brzuch w krótkim czasie?
Odpowiedź na takie pytanie jest zbyt trudna, nie znając szczegółowych informacji na temat danej osoby. To czy jest to w ogóle możliwe zależy od poziomu nadmiaru tłuszczu w organizmie oraz indywidualnych uwarunkowań. W tej publikacji przedstawiamy dwa kluczowe elementy, które pozwolą Wam osiągnąć płaski brzuch, ale niekoniecznie uda się to zrobić w krótkim czasie.
Dieta
Pozbywając się nadmiaru tłuszczu z brzucha musi pamiętać o lepszym odżywianiu. Nie w każdym przypadku wiąże się to z koniecznością stosowania radykalnych rozwiązań, jak diety głodówkowe. Jednakże, zmiana zawsze musi mieć charakter pro-zdrowotny.
Jadłospis powinien byc przede wszystkim zbilansowany i zdrowy. Musi również składać się z 5-6 mniejszych posiłków, a nie trzech dużych. Ma to bardzo duży wpływ na kwestię odkładania tkanki tłuszczowej. Jeśli w danym momencie organizm nie jest w stanie spalić dostarczonych węglowodanów to odłoży je w postaci tłuszczu. Dlatego też niezwykle ważnym jest podawanie wartości odżywczych regularnie, w mniejszych porcjach (odpowiadających danemu zapotrzebowaniu). Oznacza to, że posiłki najbardziej obfite w węglowodany to: śniadanie (na początek dnia) oraz posiłek przedtreningowy (największe zapotrzebowanie energetyczne).
Trening
Tkankę tłuszczową znajdującą się na brzuchu najlepiej spalać wykonując ćwiczenia o charakterze aerobicznym, takie jak pływanie, jazda na rowerze czy bieganie.
Dodatkowo warto realizować ćwiczenia stricte ukierunkowane w poprawę wyglądu brzucha, tudzież A6W, ABS II czy też spięcia brzucha i "nożyce".